Brezilyalı eski futbolcu Ronaldinho, Paraguay'da serbest bırakıldı

Brezilyalı eski futbol yıldızı Ronaldinho ve kardeşi Roberto yaklaşık 6 aylık tutukluluk süresinden sonra Paraguay Mahkemesinin kararı ile serbest kaldı.

Asuncion şehri Adalet Sarayında Yargıç Gustavo Amarilla tarafından gerçekleştirilen duruşmada "bu salgın zamanındaki yasal gerekliliklere bağlı" olarak iki kardeşin serbest bırakıldıkları açıklandı.

Parguay Kamu Bakanlığı ile Brezilyalıların avukatları arasında yapılan anlaşmaya göre iki kardeş 200 bin dolar nakit tazminat ödemenin yanı sıra Rio de Janeiro'da sabit bir adres göstermeyi ve iletişimde kalmayı kabul ettiler.

Tazminat için ödenecek 200 bin dolar, daha önce ikilinin ülkeden ayrılmamalarını garanti etmek için Banco Nacional de Fomento'da bir hesaba yatırılan 1,6 milyon dolardan tazmin edilecek ve geri kalan para iade edilecek.

Ronaldinho'nun kardeşi Roberto'nun ise Brezilya ve Paraguay arasındaki Uluslararası İşbirliği anlaşması uyarınca her dört ayda bir Brezilyalı bir hakimin önüne çıkması gerekiyor.

Paraguay mahkemesine göre Ronaldinho ve kardeşi, sahte Paraguay pasaportu kullanmaktan 4 Mart'ta tutuklandı.

Soruşturmalar iki kardeşin Paraguayda'ki büyük bir yasadışı evrak şebekesine karışmış olabileceklerini gösteriyordu ve yargılama beş yıla kadar hapis cezası ile sonuçlanabilirdi.

Ronaldinho ve kardeşinin tutuklaması, olası bir kaçışı önlemek ve dolayısıyla soruşturmaları engellememek için yapıldı.

Davaya bakan Yargıç geçtiğimiz hafta Kovid-19'a yakalandığı için değiştirilmişti.

Maksimum güvenlikli hapishanede bir aydan fazla süre kalan Ronaldinho ve kardeşi mahkemenin kararı ile cezalarının kalan kısmını Paraguayın başkentindeki lüks bir otelde geçirdiler.

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Sao Paulo - Brezilya

2020 TürkiyeBrezilya.com All rights reserved