En Güzel Brezilya Plajları 

Copacabana Plajı, Rio de Janeiro

Copacabana plajını oluşturan dört kilometrelik sahil şeridi sürekli olarak insanlar, müzisyenler, satıcılar ve sanatçılar ile doludur. Kum, güneş ve denizin yanı sıra yakın çevrede çok sayıda restoran, otel, bar ve kulüp vardır. Sokak satıcıları size lezzetli yemekler satarken ve yerel plaj barları yerel içecekler ve müziğin tadını çıkartacağınız muhteşem duraklarıdır. Brezilya'nın eğlenceli tarafını tatmak isteyen turistler, Copacabana'nın yakın çevresinden asla ayrılmak istemeyecekler.

Copacabana plajı aslında denizin yola kadar ulaşmasını engellemek için büyütüldü ve artık plaj voleybolu ve futbol maçları gün boyu devam ediyor.

 

Copacabana Plajı için en yoğun zaman Kasım ortası ile Mart ortası arasındadır. Bu dönemde trafik yoğun, park yeri az ve fiyatlar normalden yüksek olur.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

Cennet gibi plajlarıyla tanınan tropik Fernando de Noronha takımadaları, Brezilyalı ve yabancı seyahat severler tarafından en çok arzu edilen destinasyonlar listesinde yer alır. Atlas Okyanusu'nda Brezilya kıyılarından 354 km uzakta olan Baía do Sancho düzenli olarak Brezilya'nın en iyi plajı olarak seçilmektedir.

 

Kayalık uçurumlar ve yeşil bitki örtüsü, kum ve mavi suların bir tablodan çıkmış olan görüntüsüne katkıda bulunur. Plaja erişim uçurumdan aşağı merdivenler, kayalıklara oyulmuş taş basamaklar veya teknelerle sağlanır.

Bir koruma alanı olan Baía do Sancho'nun kristal berraklığındaki mercan kıyıları ile berrak sularında serbest dalış yapmak unutulmayacak bir ayrıcalıktır. 

Ipanema Plajı, Rio de Janeiro

Copacabana'nın sürekli harekete geçme enerjisi biraz fazla görünüyorsa, yakındaki Ipanema plajı iyi bir alternatif. Belki de dünyanın en ünlü plajlarından biri (The Girl from Ipanema bossa nova şarkısı sayesinde) olan Ipanema, Copacabana'dan daha şık ve güzel, durmaksızın hareket etmekten çok yüzmek ve güneşin tadını çıkarmakla ilgili. Ipanema'da da kiosklar, restoranlar ve sahile yakın mesafede barlar var, ancak Copacabana ile aynı ölçekte değil.

Ipanema'nın batısında, Copacobana'ya göre ters tarafta Leblon adında ikinci bir plaj var, ancak en çok Posto 10 olarak bilinir (burada bulunan 10 numaralı cankurtaran istasyonuna atıfta bulunuyor). 

 

Aktif bir ruh hali içinde olanlar için, Leblon'dan sonra yükselen Dois Irmãos tepesi sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alır ve tepeden Rio de Janeiro'nun en muhteşem manzaralarından birini sunar.

Garota de IpanemaConexao Tupi
00:00 / 04:01

Praia da Ferradura, Buzios, Rio de Janeiro

Armação dos Búzios (veya yerel olarak bilindiği şekliyle Buzios) Rio de Janeiro'nun kuzeyinde yer alır ve uluslararası ünlüler arasında favori bir yerdir. Güney Amerika jet sosyetesi Copacabana ve diğer popüler plajlara yönelirken, biraz mahremiyet isteyen uluslararası yıldızlar Buzios'u tercih eder. Plaj, Brigitte Bardot 1960'larda ona aşık olana kadar biraz gizli kalmıştı. O zamandan beri, bir tür Güney Amerika'nın St. Tropez'i haline geldi.

 

Kasabadaki birçok plajdan en ünlüsü, muhtemelen şnorkelli yüzmek için harika olan U şeklindeki Ferradura Plajı ve sörf ve birçok restoranı için Geribá Plajı'dır.

 

Şehrin güney ucuna yakın olan Praia de Tucuns, güneşlenenler için çok rüzgarlıdır, ancak daha az bir kalabalığın olduğu doğal bir alan arayanlar için mükemmeldir. Bölgedeki diğer plajlar kadar turizm görmediği için pembe kumları yumuşak ve temiz kalıyor.

Praia do Bonete, Ilhabela, Sao Paulo

Ilhabela (Güzelada), São Paulo eyaletinin kuzey kıyısında, São Paulo şehirden yaklaşık 210 km uzaklıkta yer alan Brezilya'nın en büyük deniz adasıdır. 

Adada bazıları ıssız, diğerleri tam altyapı ile donatılmış 40'tan fazla plaj var. Ilhabela'nın tarihi merkezi olarak adlandırılan ve restoranların, barların, dondurmacıların ve mağazaların bulunduğu Vila'da tatilin tadını çıkarmak mümkün.

Adanın güney kesimindeki Bonete Plajı, İngiliz gazetesi The Guardian tarafından Brezilya'nın en güzel 10 plajından biri olarak kabul ediliyor. 600 metreden uzun izole bir plaj bölgesinde turizm ve yerel balıkçılık ile geçinen yaklaşık 300 kişi yaşıyor. Genel olarak teknolojiden uzak durmak isteyenler için ideal. Cep telefonu sinyali yok. Yalnızca güneş panelleri veya jeneratörler aracılığıyla enerji var ve normalde geceleri kapatılıyor. Göreceğiniz en yıldızlı gökyüzlerinden birisinin keyfini çıkartmak için harika bir yer.  

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Sao Paulo - Brezilya

2020 TürkiyeBrezilya.com All rights reserved